بيشتر
1399/10/3 چهارشنبه در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی صورت گرفت؛ رونمایی از اپلیکیشن سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی نهاد (سماک) اپلیکیشن سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی نهاد (سماک) در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، اپلیکیشن سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی نهاد (سماک) در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی رونمایی شد. 

بر این اساس یکی از موضوعات مهم به منظور ترویج و توسعه کتابخوانی و در دسترس بودن منابع مطالعاتی و فعالیت‌های ترویجی مربوط به آنهاست. در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه، تاکنون راهکارها و اقدامات مؤثر و ارزشمندی اجرا و پیاده‌سازی شده است. بدون شک از جمله برنامه‌های همگانی‌کردن مطالعه، برگزاری مسابقات کتابخوانی است.
با توجه به تجربه برگزاری مسابقات مختلف الکترونیک از یک سو و محبوبیت فزاینده استفاده از فناوری تلفن همراه در تمامی گروه‌های سنی از سوی دیگر، نهاد کتابخانه های عمومی کشور با طراحی و تولید اپلیکیشن سَماک گامی دیگر در مسیر توسعه و ترویج کتابخوانی برداشته است. 

برخی از ویژگی‌های این برنامه شامل نصب آسان بر روی گوشی هوشمند، آگاهی از اطلاعات بروز مسابقات آنلاین کتابخوانی، تسهیل دسترسی به مسابقات کتابخوانی، ایجاد ارتباط مستقیم با کتابخوانان، حفظ حریم خصوصی کاربران و   رضایت استفاده کاربران به علت رابط کاربری آسان و عدم وجود پیچیدگی وب‌سایت‌ها در برنامه موبایلی است.

علاقه مندان می توانند این اپلیکیشن را از سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به نشانی www.samakpl.ir و یا با اسکن QRcode زیر دریافت کنند.

بيشتر
 [PageVisit]