بيشتر
1399/3/10 شنبه از سوی مسئول کتابخانه عمومی علامه حلی شهرستان بزمان انجام گرفت ؛ معرفی منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قالب بیان دلتنگی هاجرمیرزاده ، مسئول کتابخانه علامه حلی بزمان ؛ منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را در قالب بیان دلتنگی های خود ازتعطیلی کتابخانه های عمومی معرفی کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان؛ هاجر میر زاده مسئول کتابخانه عمومی علامه حلی شهرستان بزمان با بیان دلتنگی های خود از تعطیلی کتابخانه های عمومی و بسته شدن درب های حرم رضوی منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را معرفی کرد.

در متن این دلنوشته آمده است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

معرفی کتب جشنواره ی رضوی در قالب بیان دلتنگی دوری از حرم مطهر رضوی:

روزهایی که گذشت را فراموش نخواهم کرد.یک ویروسِ به ظاهر حقیر،تمام اِدّعاهایمان را به بازی گرفت؛برنامه ریزی هایمان برای آینده جواب نداد،آنجا که دستِ قدرت الهی ناتوانیمان را به رُخ کشید.
روزهایی که به اضطرار دربِ حرم مطهر رضوی به رویمان بسته شد،تا عمق جگرمان سوخت امّا....

اما من یک کتابدارم. دست روی دست گذاشتن که کارِ من نیست،من به رکود و دوری از کتاب عادت ندارم...پس کامِ روزهای تلخِ دوری از حَرَم را با شهدِکتابهای دهمین جشنواره ی کتابخوانی رضوی شیرین کردم.

من دلم را ((بر مدار آفتاب ))قرار دادم تا از دور،(( گنبد خورشید)) را به تماشا بنشیند.چه شبها که ضربانِ قلبم از فراق حرمِ ((حضرت معصومه س)) بالا میرفت اما چشمک اقبالِ((ستاره من)) درمیان ستاره های آسمان،روزهای وصال را برایم مژده میداد..اگرچه سخت بود در ایران باشی و از امام رضا دور،که ((امام رضا ع وایران)) از هم سَواشدنی نیست،اما دلم به((مژده گل )) خوش بود که روزگار بوییدن عطر حرم رضوی از راه خواهد رسید.
من یک‌کتابدارم...و چه بسیار ((نشانه ها))از قدرت خدا در این ویروس به ظاهر کوچک که ندیدم.چشمم به ((حکمت های نقوی )) که روشن شدعاقلانه تر به حکمتِ خدا پِی بردم پس نشستم و شبهای خانه نشینیِ اجباری ام را با زمزمه ی ((قصه هایی از امام هادی ع)) در گوش کودکانم به صبح رساندم.
آری اصلاً دوری از امام بهانه است.بُعدِ مسافت که مِلاک نیست...مگر معیارِ عاشقی به دوری و نزدیکیست که با مسافت سنجیده شود؟؟!میشود مثل ((احمدبن موسی شاهچراغ)) محوِ جاذبه ی امام باشی و ذوب در محبتش...دلدادگی تاوان دارد و این تاوان،گاهی فراقی جانفرساست..
انسان به فهمیدن،انسانست.اصلاً تاریخ ایرانَت را که بخوانی،در پِی فهمیدنِ راه و سیره که باشی می فهمی که ((امام رضا،تاریخ و سیره)) یک راهِ روشن برایِ عاقبتی سراسر نور و روشنیست. و من خوب میدانم ومیفهمم که این تنها اهل بیت عصمت و طهارتند که((رهنمای خورشید )) برای نورافشانی اند.

میشود در عین دوری،نزدیک بود.آنچه مهم است معرفت است به مقامِ امام.واین میسّر نمیشود مگر با تلاش، مگر با مطالعه،مگر با فهمیدنِ درست،مگر با اطاعتِ محض

والسلام
میر زاده مسئول کتابخانه علامه حلی شهرستان بزمان

بيشتر
 [PageVisit]