بيشتر
1399/2/17 چهارشنبه در دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بارئیس اداره مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی ؛ راههای همکاری دوجانبه در زمینه های کاهش آسیبهای اجتماعی بررسی شد دردیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بارئیس اداره مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان با تاکید بر اجرای تفاهم نامه های موجود راههای همکاری دو جانبه برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بررسی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان؛ به منظور گسترش راههای همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان با نیروی انتظامی و برگزاری برنامه های مشترک  مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بارئیس اداره مشاوره و مددکاری  معاونت اجتماعی نیروی انتظامی دیدار و گفتگو کرد.
حامد زارعی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار گفت برگزاری کلاسهای کار آفرینی و مهارتی در کتابخانه های عمومی ، و برگزاری برنامه مشترک با نهادها و ارگانهای مختلف با توجه به دغدغه ها و مسئله های موجود از مهمترین برنامه های نهاد کتابخان های عمومی کشور در راستای کاهش معضلات اجتماعی می باشد.
وی افزود:با توجه به اینکه نیروی انتظامی اشراف کاملی بر مسائل و آسیبهای اجتماعی دارد همکاری  دو ارگان با هم و برگزاری کلاسهای مشترک در کتابخانه های عمومی می تواند در آگاه سازی مردم و پیشگیری از معضلات اجتماعی موثر باشد.
زارعی ادامه داد :در برنامه ریزی جدید کتابخانه های عمومی برنامه های پیش بینی شده برای هر کتابخانه با توجه به موقعیت مکانی آن و براساس بافت جمعیتی اطراف کتابخانه تا شعاع 2کیلومتری آن تدوین می شودمدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت : دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با محوریت زندگی نامه امام رضا(ع)؛ احمدابن موسی(ع) حضرت معصومه (س) و بخش ویژه امسال زندگی امام هادی (ع) برگزار می گردد وتا 9 خرداد ادامه دارد.
وی درپایان از کارکنان نیروی انتظامی دعوت کرد تا به همراه خانواده خود در این مسابقات مشارکت داشته باشند. زارعی در پایان گفت: با توجه به شرایط بوجود آمده در جامعه و شیوع بیماری کرونا این جشنواره بصورت الکترونیکی برگزار می گردد .

سرهنگ عباس بسکابادی رئیس اداره مشاوره ومددکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در راستای کاهش معضلات اجتماعی در جامعه گفت : با همکاری مشاورین مستقر در کلانتریهای استان در سال گذشته 80درصد پرونده ها موجود در کلانتری به مسالحه انجامید .
وی ادامه داد در بخش آموزش با همکاری این نهاد و آموزش و پرورش در راستای آموزش مربیان و دانش آموزان وآشنایی آنان با مواد مخدر و راههای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی مرتبط با آن کارگاه ها و دوره های آموزشی مختلفی برگزار گردید و تاثیرات بسیار خوبی نیز داشته است .
بسکابادی افزود:آمادگی آنرا داریم تا با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی دوره های ویژه آموزشی برای کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی برگزار کنیم
رئیس اداره مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی ناجا گفت: آماده گی لازم برای همکاری با اداره کل کتابخانه های عمومی برای برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را داریم .

 
بيشتر
 [PageVisit]