فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

تازه‌ترين اخبار

در دیدار معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان با مدیر سازمان دانش آموزی استان مطرح شد؛

استفاده از ظرفیت سازمان دانش آموزی در جشنواره کتابخوانی رضوی

محمد اصغری؛ معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با مدیر سازمان دانش آموزی استان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی در چند رده سنی کودکان ، نوجوانان وجوانان و بزرگسالان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان؛ محمد اصغری، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان در دیدار با محمد همت، مدیر سازمان دانش آموزی استان به معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و گفت: این جشنواره در رده های سنی کودکان، نوجوانان و جوانان و در  بخشهای  نقاشی ، پویش معرفی کتاب در بخش کودکان ، نقاشی ، پویش و چهار گزینه ای در بخش نوجوانان و جوانان و تولید آثار هنری و... در بخش بزرگسالان برگزار می شود.

وی افزود: در نظر داریم با همکاری سازمان دانش آموزی استان و استفاده از ظرفیت‌های این سازمان در فضای مجازی به ویژه شبکه شاد نسبت به تبلیغ و ترغیب دانش آموزان برای شرکت در این جشنواره استفاده کنیم

وی از بهره گیری از ظرفیت مجلس دانش آموزی استان در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت:  برای انجام این کارآمادگی آنرا داریم تا مسئولان کتابخانه هر شهرستان را با نمایندگان مجلس دانش آموزی در همان شهرستان دیدارها و جلساتی برگزار کنند.

محمود همت مدیرسازمان دانش‌آموزی استان نیز در این نشست  گفت : ماموریت اصلی سازمان دانش‌آموزی تربیت اجتماعی دانش‌آموزان است و ترویج فرهنگ کتابخوانی میان دانش‌آموزان قطعا در دستیابی به این مسیر موثر و مفید خواهد بود.

وی ادامه داد:  توجه به تمامی ابعاد شخصیتی دانش آموزان از واجبات تعلیم و تربیت است و براساس سند تحول بنیادین باید به دنبال تربیت دانش آموزان در همه زمینه های شخصیتی و اجتماعی باشیم .

همت افزود:  با توجه به اهمیت موضوع مطالعه کتاب و پایین بودن سرانه مطالعه در کشور ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار ضروری است و سازمان دانش آموزی با توجه به نوع کاری که انجام می دهد و ارتباط مستقیمی که با دانش آموزان دارد بهترین بستر برای انجام این کار است.