بيشتر
وای فای رایگان

ثبت نام در سامانه وای فای رایگان کتابخانه های عمومی استان


 
            

50 کتاب سال
تماس با ما
نشانی: زاهدان،خیابان مصطفی خمینی،مقابل خیابان مصطفی خمینی 27،  کدپستی  9817671198اداره کل  کتابخانه های عمومی استان سیستان وبلوچستان، پلاک157  تلفن تماس : 8-33442707 054 داخلی 108 روابط عمومی  نمابر 05433427110

نماهنگ سرود کتابدار

اخبار داخلی
اخبار نهاد
چهل کتاب انقلاب
اخبار هفته کتاب
1399/9/10 دوشنبه
با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان و معاونت فرهنگی اجتماعی دفتر نماینده ولی فقیه در استان جشنواره کتابخوانی خُلق عظیم در سیستان و بلوچستان برگزار میشود
جشنواره کتابخوانی خُلق عظیم با محوریت زندگی پیامبر اعظم و حضرت فاطمه زهرا و بیانیه گام دوم انقلاب در سطح استان برگزار میگردد.


1399/9/4 سه‌شنبه
همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی؛ برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان ایرانشهر اجرا شد
همزمان با هفته کتاب و در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی برنامه های متنوع فرهنگی توسط کتابداران شهرستان ایرانشهر برگزار شد.


1399/9/1 شنبه
همزمان با هفته کتاب؛فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در سیستان و بلوچستان معرفی شدند
فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در سیستان و بلوچستان معرفی شدند


1399/8/24 شنبه
در آستانه هفته کتاب و بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت؛اعلام تجدید میثاق کتابداران با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
کتابداران و کارکنان و مدیران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بر عهد و قرار هر سالۀ خود پابرجا بوده و همزمان با آغاز هفته کتاب، تجدید بیعت خود را با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارند.


1399/8/24 شنبه
پیام محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی به آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛کتابخانه مرکز راهبردی تبادلات فرهنگی با راهبری کتابداران است
محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی ضمن تبریک روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: کتابخانه؛ مرکز راهبردی تبادلات فرهنگی با راهبری کتابداران است.


1399/8/24 شنبه
مهدی رمضانی در مراسم بزرگداشت هفته کتاب مطرح کرد؛ثبت برگ زرینی در ترویج کتابخوانی از سوی کتابداران
مهدی رمضانی با اشاره به فعالیت‌های یکسال گذشته کتابداران سراسر کشور گفت: همکاران پرتلاشمان با پایبندی به وجدان کاری و اهتمام در انجام وظایف، در شرایط ویژه حاکم بر کشور خدمت‌رسانی را متوقف نکرده و برگ زرین و افتخار دیگری در ارائه خدمات خلاقانه و خودجوش در ترویج فرهنگ کتابخوانی رقم زدند.


1399/8/24 شنبه
وزیر فرهنگ‌وارشاداسلامی عنوان کرد؛کتابداران حلقه اتصال مخاطبان و میراث فرهنگ مکتوب ما هستند
سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشریح فرصت‌های فراهم شده در کتابخانه‌ها در دوران محدودیت‌های ناشی از گسترش بیماری کرونا گفت: کتابداران در خط مقدم ارتباط بین حوزه مخاطبان و حوزه میراث فرهنگی مکتوب ما قرار دارند و در این حلقه اتصال تلاش می‌کنند که فرهنگ مکتوب ایرانی بتواند جایگاه خود را بیش از گذشته پیدا کند.


1399/8/24 شنبه
به مناسبت ایام هفته کتاب و بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار انجام می‌شود؛طرح سراسری عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی کشور به صورت غیرحضوری
طرح سراسری عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور به مناسبت هفته کتاب و بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، در روز ۲۴ آبان‌ماه از طریق سامانه یکپارچه مدیریت کتابخانه های عمومی کشور «سامان» به آدرس www.samanpl.ir انجام می شود.


1399/8/24 شنبه
به مناسبت 24 آبان روز گرامیداشت مقام کتاب، کتابخوانی و کتابدار منتشر شدپیام تبریک مدیر کل کتابخانه های عمومی استان به کتابداران
همزمان با هفته گرامیداشتمقام کتاب، کتابخوانی وکتابدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان پیام تبریکی منتشر کرد.


1399/8/19 دوشنبه
طی ارائه یک طرح پژوهشی مورد بررسی قرار گرفت؛وجود اسباب‌ بازی سبب مراجعه بیشتر به کتابخانه ‌ها شده است
در نشستی با حضور معاونان و مدیران کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طرح پژوهشی «بررسی، ارزیابی و ارائه الگو برای استفاده از اسباب‌بازی در کتابخانه‌های عمومی کشور» ارائه و ابعاد مختلف آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


بيشتر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران عنوان کرد؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بازگشایی کتابخانه مرکزی پارک‌شهر تهران و درجمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه ما کتابخانه را به عنوان پایگاه تولید علم و پژوهش می دانیم، ایجاد یک محیط جالب، جذاب و قابل توجهی برای پژوهشگران به منظور تولید علم، از دیگر نکات و رویکرد هایی است که در افتتاح و بازگشایی کتابخانه های جدید مد نظر دوستان در نهاد بوده است.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛
فاطمه ذالقدر، نماینده مردم تهران، ری، تجریش، اسلامشهر و پردیس گفت: با توجه به تحولات زندگی امروز و رویکرد جدید نهاد در تأسیس کتابخانه‌ها عمومی، تحول و بازسازی کتابخانه مرکزی پارک‌شهر بسیار ضروری بود تا ضمن حفظ اصالت بنا، همگام با ذائقه نسل جدید روزآمد شود تا بتوانیم مانند گذشته شاهد به‌پا خواستن شاعران و نویسندگان نامدار از این کتابخانه باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تقدیر از بازگشایی کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران مطرح کرد؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بازگشایی کتابخانه مرکزی پارک شهر با اشاره به سه رویکرد عدالت فرهنگی، بسط گسترده کارکردی و گستره اقشاری در اداره کتابخانه های عمومی گفت: ما که در گام دوم انقلاب قرار داریم و مسیر تمدن سازی اسلامی را دنبال می کنیم، باید توجه داشته باشیم که این گام دوم جز با تعمیق بحث کتاب و کتابخوانی برداشته نخواهد شد.
با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ؛
با حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی و کتابداران شهرستان زاهدان برگزار شد
بيشتر
با صدور پیامی صورت گرفت؛
محمد اسحاق نارویی، رئیس هیات وزنه برداری استان سیستان و بلوچستان، طی پیامی از مردم خواست در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.
با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و غنی سازی اوقات فراغت صورت گرفت؛
هنرمندان تئاتر و تلوزیون استان ، از عمومی مردم خواستند تا با شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ومطالعه کتابهای این جشنواره علاوه بر غنی سازی اوقات فراغت خود از پیشگاه قرآن و اهل‌بیت(علیهم السلام) بویژه حضرت امام رضا(علیهم السلام) به کسب معرفت بیشتربپردازند.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی کودک)
این کتاب اثری مصور و رنگی است که در ۱۱ بخش کوتاه، زندگی حضرت از تولد تا رحلت را به زبانی ساده همراه با تصایری زیبا برای کودکان روایت می‌کند.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی کودک)
این کتاب ۱۰ قصه از زندگی امام هادی علیه‌السلام را در دوران سکونت در عراق روایت می‌کند که با قلمی شیوا و روان و تصویرگری زیبای خانم بهار اخوان، توانسته است مجموعه‌ای خواندنی را برای کودکان فراهم آورد.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی کودک)
کتاب گنبد خورشید مجموعه‌ای از شعرهای کودکانه با موضوع امام رضا علیه‌السلام است که با زبانی ساده و بیانی عاطفی به جنبه‌های مختلفی از زیارت امام هشتم برای کودکان مانند جشن میلاد، نذری شله زرد، کفشداری و نقاره‌خانه‌ها حرم، سوغاتی زیارت و... پرداخته است.
بيشتر
بیش از 300 برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان برگزار می شود
تعداد بازديد اين صفحه: 739766
تعداد بازديد کنندگان سايت: 268840279 تعداد بازديد زيرپورتال: 746202 اين زيرپورتال امروز: 341 سایت در امروز: 34509 اين صفحه امروز: 326
آدرس کتابخانه های عمومی

   
نرم افزارهای کاربردی


Video.Compressor
      
Any Desk