بيشتر
50 کتاب سال
تماس با ما
نشانی: زاهدان،خیابان مصطفی خمینی،مقابل خیابان مصطفی خمینی 27،  کدپستی  9817671198اداره کل  کتابخانه های عمومی استان سیستان وبلوچستان، پلاک157  تلفن تماس : 8-33442707 054 داخلی 108 روابط عمومی  نمابر 05433427110
اخبار داخلی
اخبار نهاد
چهل کتاب انقلاب
اخبار هفته کتاب
1399/3/11 يكشنبه
دبیرخانه مرکزی جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام کرد؛تمدید مهلت شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا پایان تیرماه
دبیرخانه مرکزی جشنواره کتابخوانی رضوی با توجه به استقبال شرکت کنندگان مهلت ثبت نام در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را تا پایان تیرماه ۱۳۹۹ تمدید کرد.


1399/3/10 شنبه
از سوی مسئول کتابخانه عمومی علامه حلی شهرستان بزمان انجام گرفت ؛معرفی منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قالب بیان دلتنگی
هاجرمیرزاده ، مسئول کتابخانه علامه حلی بزمان ؛ منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را در قالب بیان دلتنگی های خود ازتعطیلی کتابخانه های عمومی معرفی کرد .


1399/3/6 سه‌شنبه
کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیستبخشی از بدنه جامعه را در کنار کتاب و کتابخوانی نگه داشتیم
وحید استوار با اشاره به تلاش کتابداران در فضای مجازی، تلاش‌های آنها در ایام تعطیلی کتابخانه‌ها را باعث نگه داشتن بخشی از بدنه جامعه در کنار کتاب و کتابخوانی دانست.


1399/3/1 پنجشنبه
مدیر منابع علمی و عضو هیات علمی گروه کتابدار ی و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مطرح کرد؛مطالعه هدفمند و جهت دار نگاه انسان را به زندگی عوض می کند
رضا حکیمی؛مطالعه هدفمند و جهت دار نگاه انسان را به زندگی عوض می کند، تغییر نگاه، بسیاری از مشکلات روزمره و فشارهای عصبی را از بین می برد و شادی را به ارمغان می آورد که گمشده زندگی امروزی ماست.


1399/2/27 شنبه
با در نظر گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی و موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می شود؛مقدمات آماده سازی کتابخانه های عمومی جهت بازگشایی از ۲۹ اردیبهشت ماه
کتابخانه‌های عمومی کشور بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت پلکانی و مرحله به مرحله بازگشایی می ‌شوند.


1399/2/27 شنبه
سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد تشریح کرد؛ سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد تشریح کرد؛
در پی انتشار خبر مرحله اول بازگشایی کتابخانه های عمومی سراسر کشور سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد توضیحاتی ارائه کرد.


1399/2/22 دوشنبه
با صدور پیامی صورت گرفت؛دعوت فرماندار شهرستان ایرانشهر از مردم برای حضور در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی
فرماندار ایرانشهر با صدور پیامی از عموم مردم خواست تا در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند و ازفرصت در خانه ماندن بهترین استفاده را ببرند.


1399/2/20 شنبه
با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و فراهم نبودن شرایط لازم برای بازگشایی کتابخانه‌ها صورت می گیرد؛ادامه فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی کتابخانه‌های عمومی تا ۲۶ اردیبهشت ماه در فضای مجازی
با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و عمل به توصیه های بهداشتی ستاد ملی کرونا، کتابخانه‌های عمومی کشور تا ۲۶ اردیبهشت ماه نیز دایر نخواهند بود و فعالیت های فرهنگی و آموزشی کتابخانه ها همچنان در فضای مجازی ادامه خواهد داشت.


1399/2/17 چهارشنبه
در دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بارئیس اداره مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی ؛راههای همکاری دوجانبه در زمینه های کاهش آسیبهای اجتماعی بررسی شد
دردیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بارئیس اداره مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان با تاکید بر اجرای تفاهم نامه های موجود راههای همکاری دو جانبه برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بررسی شد.


1399/2/16 سه‌شنبه
مطالبات نهاد کتابخانه‌ها/ بخش دوممسأله آینده نهادکتابخانه‌هاست/ قانون باید تغییر کند
دبیرکل نهاد گفت: امروز اگر فصل یک هم به ما بدهند ولی قانون درست نشود ما به زودی به مشکل می‌خوریم. مسأله این نیست که این دوره هیأت امنا تمام شود، مسأله آینده نهاد کتابخانه ها است.


بيشتر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران عنوان کرد؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بازگشایی کتابخانه مرکزی پارک‌شهر تهران و درجمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه ما کتابخانه را به عنوان پایگاه تولید علم و پژوهش می دانیم، ایجاد یک محیط جالب، جذاب و قابل توجهی برای پژوهشگران به منظور تولید علم، از دیگر نکات و رویکرد هایی است که در افتتاح و بازگشایی کتابخانه های جدید مد نظر دوستان در نهاد بوده است.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛
فاطمه ذالقدر، نماینده مردم تهران، ری، تجریش، اسلامشهر و پردیس گفت: با توجه به تحولات زندگی امروز و رویکرد جدید نهاد در تأسیس کتابخانه‌ها عمومی، تحول و بازسازی کتابخانه مرکزی پارک‌شهر بسیار ضروری بود تا ضمن حفظ اصالت بنا، همگام با ذائقه نسل جدید روزآمد شود تا بتوانیم مانند گذشته شاهد به‌پا خواستن شاعران و نویسندگان نامدار از این کتابخانه باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تقدیر از بازگشایی کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران مطرح کرد؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بازگشایی کتابخانه مرکزی پارک شهر با اشاره به سه رویکرد عدالت فرهنگی، بسط گسترده کارکردی و گستره اقشاری در اداره کتابخانه های عمومی گفت: ما که در گام دوم انقلاب قرار داریم و مسیر تمدن سازی اسلامی را دنبال می کنیم، باید توجه داشته باشیم که این گام دوم جز با تعمیق بحث کتاب و کتابخوانی برداشته نخواهد شد.
با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ؛
با حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی و کتابداران شهرستان زاهدان برگزار شد
بيشتر
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی کودک)
این کتاب اثری مصور و رنگی است که در ۱۱ بخش کوتاه، زندگی حضرت از تولد تا رحلت را به زبانی ساده همراه با تصایری زیبا برای کودکان روایت می‌کند.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی کودک)
این کتاب ۱۰ قصه از زندگی امام هادی علیه‌السلام را در دوران سکونت در عراق روایت می‌کند که با قلمی شیوا و روان و تصویرگری زیبای خانم بهار اخوان، توانسته است مجموعه‌ای خواندنی را برای کودکان فراهم آورد.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی کودک)
کتاب گنبد خورشید مجموعه‌ای از شعرهای کودکانه با موضوع امام رضا علیه‌السلام است که با زبانی ساده و بیانی عاطفی به جنبه‌های مختلفی از زیارت امام هشتم برای کودکان مانند جشن میلاد، نذری شله زرد، کفشداری و نقاره‌خانه‌ها حرم، سوغاتی زیارت و... پرداخته است.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی نوجوان)
کتاب نشانه‌ها اثری مصور و راوی قصه‌هایی از زندگی امام هشتم است که مخاطب نوجوان را با خصوصیات اخلاقی و فضائل آن حضرت بیشتر آشنا می‌کند. این کتاب در هفت فصل تهیه شده است: نشانه‌ها، غیبت، انفاق، هجده عدد خرما، مردان حبشی، ولیعهدی و درد دندان.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی نوجوان)
کتاب پیش‌رو ۱۰ داستان از زندگی این امام بزرگوار را روایت می‌کند. نثر کتاب بسیار ساده و روان است و تصویرگری‌های زیبای خانم زهره پرهیزگاری آن را به کتاب داستانی جذاب از زندگی امام دهم برای کودکان تبدیل کرده است.
بيشتر
بیش از 300 برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان برگزار می شود
تعداد بازديد اين صفحه: 574841
تعداد بازديد کنندگان سايت: 255981653 تعداد بازديد زيرپورتال: 579951 اين زيرپورتال امروز: 104 سایت در امروز: 9927 اين صفحه امروز: 91
آدرس کتابخانه های عمومی  
نرم افزارهای کاربردی


Video.Compressor
      
Any Desk