بيشتر
1398/6/6 چهارشنبه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛ احیاءکتابخانه مرکزی پارک‌شهر احیاء بخشی از حافظه تاریخی تهران است فاطمه ذالقدر، نماینده مردم تهران، ری، تجریش، اسلامشهر و پردیس گفت: با توجه به تحولات زندگی امروز و رویکرد جدید نهاد در تأسیس کتابخانه‌ها عمومی، تحول و بازسازی کتابخانه مرکزی پارک‌شهر بسیار ضروری بود تا ضمن حفظ اصالت بنا، همگام با ذائقه نسل جدید روزآمد شود تا بتوانیم مانند گذشته شاهد به‌پا خواستن شاعران و نویسندگان نامدار از این کتابخانه باشیم.
فاطمه ذوالقدر

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، فاطمه ذالقدر، نماینده مردم تهران، ری، تجریش، اسلامشهر و پردیس با حضور در مراسم بازگشایی کتابخانه مرکزی پارک‌شهر، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این کتابخانه گفت: کتابخانه مرکزی پارک‌شهر بخشی از حافظه‌ تاریخی شهر تهران است و بسیاری از نویسندگان، شعرا و به طورکلی اهالی فرهنگ وادب، آشنایی با کتاب و کتابخوانی را با حضور در این کتابخانه آغاز کرده‌اند.

ذوالقدر افزود: این کتابخانه نه تنها محل مراجعه ما، بلکه محل مراجعه پدران ما نیز بوده است و می‌تواند محلی برای ارتباط بین نسلی باشد. قطعا توجه به این گونه کتابخانه‌ها که قدمت بسیار زیادی دارند و یادآور خاطرات جمعی ما هستند، منجر به حفظ میراث تاریخی ما می‌شود. بر این اساس سعی شد تا در روند بازسازی این کتابخانه، از یک سو با همکاری و هماهنگی سازمان میراث فرهنگی اصالت تاریخی بنا حفظ شود و از سوی دیگر با طراحی و تجهیز این کتابخانه با به‌روزترین تجهیزات و با استانداردهای جهانی، مجموعه‌ای با تلفیق سنت و مدرنیته در اختیار علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی قرار گیرد.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: با توجه به تغییرات زندگی امروز و پیشرفت تکنولوژی و فناوری‌های نوین و رویکرد جدید نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و ایجاد و اداره کتابخانه‌ها عمومی، این تغییر و تحول و بازسازی بسیار واجب و ضروری بود تا فضای کتابخانه و خدمات آن ضمن حفظ اصالت، همگام با ذائقه نسل جدید روزآمد شود تا بتوانیم مانند گذشته شاهد به‌پا خواستن شاعران و نویسندگان نامدار از این کتابخانه باشیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با تقدیر از اقدامات موثر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حوزه فرهنگی گفت: نهاد برای بازسازی این گونه کتابخانه‌ها و ارائه خدمات نوین اهتمام ویژه‌ای داشته تا این کتابخانه‌ها که از یک سو به عنوان یک اثر فرهنگی و تاریخی جاودان بماند و از بین نرود و از سوی دیگر با تجهیز به امکانات روز، زمینه استفاده از سوی نسل جدید را هم داشته باشد.

وی درباره ضرورت حمایت از اقدامات موثر فرهنگی در کشور گفت: موضوع توجه به فعالیت‌های فرهنگی و حمایت از دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی همواره از حوزه‌های مغفول مانده در کشور بوده است. با توجه به وظایف و میزان تأثیرگذاری فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، معتقدیم که میزان بودجه‌ای که به نهاد اختصاص می‌یابد  با شرح وظایف و حتی فعالیت‌های صورت گرفته در نهاد همخوانی ندارد و تلاش می‌کنیم که در دوره‌های آتی گامی مثبت برای تقویت بودجه و اعتبارات نهاد برداریم.

بيشتر
 [PageVisit]