منو

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

بازتاب اخبار

در راستای افزایش کارکردهای اجتماعی کتابخانه‌های عمومی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی با مدیر معاونت اجتماعی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان

مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان به منظور توسعه همکاری ها با مدیر معاونت اجتماعی سپاه سلمان این استان، دیدار و گفتگو کرد.

معاونت اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، به منظور توسعه همکاری ها و در راستای افزایش کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی، حامدزارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، با سرهنگ پاسدار مسعود پناهی، مدیر معاونت اجتماعی سپاه سلمان استان، دیدار و گفتگو کرد.

زارعی با اشاره به رویکرد جدید نهاد کتابخانه های عمومی کشور در تبدیل کتابخانه های عمومی به باشگاه های فرهنگی، گفت: شناسایی آسیب های اجتماعی و برنامه ریزی برای پیشگیری و یا کاهش آن و تدوین برنامه های کتابخانه های عمومی بر اساس مسائل اجتماعی از دغدغه های اصلی نهاد برای ارتقای کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی است.

سرهنگ پاسدار مسعود پناهی، مدیر معاونت اجتماعی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار، حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی در همه زمینه ها را رسالت مجموعه سپاه و بسیج  دانست و گفت: اولویت آسیب های اجتماعی در بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی مشخص شده است. مجموعه سپاه در حال حاضر با انجام اقداماتی توانسته در برخی حوزه ها آمار و اطلاعات مهمی به دست آورد. ما در سپاه از طریق ارتباط با افراد مطلع که اطلاعات جامعی در خصوص محل زندگی خود دارند و افراد مورد اعتمادی هستند، به خانواده ها کمک های مالی و حمایتی می رسانیم.

وی افزود: در حوزه آموزش پیشگیری از مصرف مواد مخدر در خانواده ها، افراد معتمد هر منطقه شناسایی و آموزش های لازم به منظور اطلاع رسانی به خانواده ها به آن ها داده می شود.

پناهی در پایان از آمادگی سپاه برای همکاری با اداره کل کتابخانه های عمومی استان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی خبر داد.