بيشتر
1398/11/29 سه‌شنبه استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از کتابخانه استاد کامبوزیا مطرح کرد؛ کتابخانه استاد کامبوزیا هویت شهر زاهدان است احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از کتابخانه عمومی استاد کامبوزیا گفت باید نگاه به این کتابخانه عممومی ویژه و نگاه ملی باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان ؛ احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان؛ صبح روز سه شنبه 29بهمن  در بازدید از کتابخانه استاد کامبوزیا  شهرستان زاهدان با اشاره به قدمت این کتابخانه گفت: این کتابخانه هویت شهر زاهدان است و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: منابع و کتابهای این کتابخانه از غنای بسیاری برخوردار است و باید در اندازه شهر و استان و حتی ملی به آن نگاه کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به جمعیت 350 هزار نفری حاشیه شهر زاهدان که پیرامون این کتابخانه سکونت دارند گفت: باید برای استفاده مناسب  این قشر از جامعه از این منابع برنامه ریزی مناسب صورت گیرد.

موهبتی،  با اشاره به خیابان منتهی به این کتابخانه از شهردار و مسئولین عمرانی استان خواست تا هر چه سریعتر نسبت به بهسازی و آسفالت این جاده اقدام کنند.

وی ادامه داد هویت این کتابخانه نباید مفقود شود و برنامه های اجرایی باید در امور دسترسی ، امنیت و ... را تامین کند تا به اهداف بلند مدت خود دست یابیم .

حامد زارعی ؛ مدیر کل کتابخانه های عمومی استان؛ نیز در این بازدید گفت: کتابخانه استاد کامبوزیا با 25هزار جلد  کتاب و 192نفر عضو فعال از قدیمی ترین کتابخانه های عمومی استان می باشد که مورد توجه ویژه گردشگران و محققین و افراد اهل علم وادب قرار دارد و حتی در ایام نوروز نیز باز می باشد و مراجعینی از خارج و داخل کشور  دارد .

وی ادامه داد :این کتابخانه در امور خیریه نیز بسیار فعال می باشد و با توجه به اینکه در حاشیه شهر قرار دارد هر هفته روزهای پنجشنبه میزبان دانش آموزان کمتر برخوردار است و با کمک و حمایت های خیرین این دانش آموزان صبهانه خود را در این روز در کتابخانه صرف می کنند .

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان همچنین با اشاره سیل جنوب استان گفت از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور پویش سیل مهربانی در کتابخانه های عمومی سراسر کشور برگزار گردید که در مجموع 9هزار قلم کالا و 38میلیون پول نقد جمع آوری گردیه است که بزودی به استان ارسال خواهد شد تا در مناطق سیل زده توزیع گردد همچنین با رایزنی های صادقه کامبوزیا (فرزند استاد) و مسئول کتابخانه عمومی استاد کامبوزیا مبلغ 20 میلیون تومان از خیرین کشوری برای سیل زدگان جنوب استان جمع آوری گردید

زارعی ؛ در پایان گفت ارسال منابع به کتابخانه های عمومی با توجه به نیازهای بافت جمعیتی پیرامون کتابخانه ، و برگزاری کارگاه های آموزش حقوق شهروندی از خدمات جدید نهاد کتابخانه های عمومی است که در راستای تبدیل کتابخانه ها به باشگاه های فرهنگی صورت میگیرد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 42