بيشتر

1398/11/12 شنبه در دیدار مدیر کل کتابخانه هایعمومی استان با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکرمطرح شد؛ ترویج فرهنگ مطالعه یک معروف مهم در جامعه است مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت : رویکرد جدید نهاد کتابخانه های عمومی کشورتبدیل کتابخانه های عمومی به باشگاه های فرهنگی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان؛ حامد زارعی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و تدوین برنامه های لازم در راستای تبلیغ مسابقه کتابخوانی امر به معروف و نهی از منکر با  دبیر این ستاد در استان دیدار و گفتگو کرد.

زارعی ، در این دیدار گفت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور به منظور ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر ، برگزاری یک دوره مسابقه کتابخوانی از کتاب «فرهنگ مختصرامر به معروف و نهی از منکر »  را در دست اقدام دارد و این جلسه نیز در همین راستا برگزار گردیده است تا با همکاری دوطرف برای برگزاری پرشور تر این مسابقه در استان برنامه ریزی مناسب صورت گیرد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر می تواند در جلب مشارکت مخاطبین و علاقمندان موثر باشد

زارعی ادامه داد : در حال حاضر ۶۲ کتابخانه عمومی در سطح استان فعال می باشد که می توانیم از این ظرفیت در تبلیغ و اجرای مسابقه بهره ببریم .

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان افزود: رویکرد جدید نهاد کتابخانه های عمومی کشور تبدیل کتابخانه به یک باشگاه فرهنگی است و به همین منظور مسئولین کتابخانه های عمومی باید مساله های پیرامون کتابخانه را تا شعاع ۲کیلومتری اطراف آن شناسایی و متناسب با آن برنامه های فرهنگی مناسب برگزار کنند.

وی، افزایش سطح سواد رسانه ای ، افزایش سواد اجتماعی، آشنایی مردم با حقوق شهروندی و ...را از برنامه های در دست اقدام نهاد کتابخانه های عمومی کشور عنوان کرد.

محسن اکبری دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان نیز در این دیدار گفت :برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی باید برنامه ریزی مناسب داشت.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک نقطه اتصال بین شیعه و سنی می باشد که در هر دو مذهب مورد توجه ویژه قرار دارد و باید از این ظرفیت برای مشارکت همه اقشار جامعه در این مسابقه بهره برد.

اکبری با اشاره به روند رو به رشد استفاده از فضای مجازی نیز گفت: باید بگونه ای برنامه ریزی شود تا بتوانیم از ظرفیت فضای مجازی در راستای افزایش مطالعه و فرهنگ کتابخوانی در جامعه استفاده کرد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: امر به معروف نیاز مبرم جامعه امروز ما است .وی ادامه داد ترویج معروف در جامعه باعث کمرنگ شدن گناه در جامعه می گردد .

و هرچه جوان ما معروف و منکر را  بیشتر بشناسد شاهد رشد بیشترجامعه خواهیم بود.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 53