بيشتر
1398/8/19 يكشنبه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در نشست خبری تشریح کرد؛ بیش از 370 برنامه فرهنگی در هفته کتاب برگزار می گردد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان،حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان درنشست خبری با اصحاب رسانه برنامه های هفته کتاب را تشریح کرد.

زارعی ؛ با اشاره به آغاز بیست وهفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی که از هیجدهم آبان آغاز می شود، گفت: در این هفته برنامه های متعددی از جمله حضور کتابداران در مراسم صبحگاه دانش آموزی در مدارس به ویژه مدارس حاشیه شهر ، دیدار با مدیران آموزش و پرورش و اتحادیه های دانش آموزی، بازدید دانش آموزان از کتابخانه های استان، نشست های تخصصی کتاب و برگزاری کارگاه های قصه گویی  برگزار می گردد .

مدیرکل کتابخانه ها عمومی سیستان و بلوچستان از احداث بزرگترین کتابخانه استان در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: احداث ۵ کتابخانه جدید در استان هم در دستور کار قرار گرفته که به زودی کلنگ زنی می شوند.

زارعی تصریح کرد: در حال حاضر ۶۲کتابخانه نهادی و  ۱۵کتابخانه مشارکتی با۶۶۰ هزار نسخه کتاب  و۳۱ هزار و ۶۷۵ نفر عضو در استان سیستان و بلوچستان فعالیت دارند و طی یکسال گذشته ۴کتابخانه هم کلنگ زنی شده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۲۰ ایستگاه مطالعه در سیستان و بلوچستان وجود دارد که به منظور دسترسی روستاییان محترم بزودی به روستاهای فاقد کتابخانه و با جمعیت بالا ارسال خواهدشد.

زارعی، برگزاری برنامه ۴۰ قلم با تقدیر از ۴۰ نویسنده در کشور را از مهمترین اقدامات نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سال گذشته عنوان کرد و افزود در استان ما نیز این برنامه با تقدیر از دکتر احمد رهدار برگزار شد.

وی افزود به منظور حمایت از نویسندگان بومی ۳۰ عنوان کتاب با بیش‌از هزار و ۶۰۰ نسخه کتاب از مولفان بومی سیستان و بلوچستان خریداری گردیده است و مجوز خرید10 عنوان کتاب دیگر را نیز دریافت کرده ایم

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان،  ادامه داد: جشنواره کتاب خوانی رضوی  در استان نیز با افزایش بیش از 9هزار نفر با مشارکت  ۲۲هزار ۲۳۰نفر در استان برگزار شد.

وی  ازاجرای سه طرح پژوهشی،« نیاز شناسی مطالعات  قوم سیستان»،  «نیاز شناسی مطالعاتی بلوچ » و «نیاز سنجی مطالعاتی سالمندان » را از جمله دیگر برنامه های در حال انجام در استان نام برد.

حامد زارعی؛ برگزاری دوره آموزشی، برپایی نمایشگاه‌های کتاب ، نشست نمایش‌نامه‌خوانی، اهدای کتب کمک درسی به دانش‌آموزان حاشیه شهر  و نامگذاری تعدادی از خیابان‌ها و میادین شهرهای استان با نام کتاب را از جمله دیگر برنامه های این اداره کل در هفته کتاب سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 59