بيشتر
1398/8/14 سه‌شنبه در آستانه بیست وهفتمین هفته کتاب ؛ سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلگان برگزار شد فرماندار شهرستان دلگان در سومین جلسه انجمن کتبخانه های عمومی این شهرستان در سال جاری گفت:برای توسعه و ارتقای فضا و زیر بنای کتابخانه های عمومی نیازمند همکاری و مساعدت همه ادارات و خیرین هستیم .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان ؛ سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دگان با حضور فرماندار؛ مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضا در دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد.

مجتبی شجاعی؛ فرماندار شهرستان دلگان در این جلسه با اشاره به لزوم برگزاری منظم جلسات انجمن گفت: باید بگونه ای برنامه ریزی شود تا مصوبات جلسات اجرایی و گزارش آن به فرمانداری ارسال گردد .

وی افزود: باتوجه به پراکندگی بافت جمعیتی این شهرستان ، جانمایی و احداث کتابخانه جدید ضروری است .

شجاعی، خواستار برنامه ریزی مناسب برای اجرای طرح هر اتاق یک کتابخانه در خوابگاه دخترانه حضرت خدیجه (س) این شهرستان شد و گفت:  با توجه به اینکه در این خوابگاه دانش آموزان زیادی حضور دارند و در طراحی داخلی اتاقهای خوابگاه قفسه کتاب تعبیه گردیده است اداره آموزش و پرورش با همکاری اداره کتابخانه های عمومی نسبت به تجهیز این قفسه ها اقدام کنند.

فرماندار دلگان همچنین با اشاره به کمبود نیروی انسانی درشهرستان خواستار جذب و تامین نیروی مورد نیاز از طرق آزمون و طی مراحل قانونی شد.

وی در پایان از نام گذری میدان در حال احداث شهر با عنوان کتاب و نصب المان کتاب در این پارک خبر داد.

حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، نیزدر این جلسه با اشاره به آغاز اجرایی شدن طرح افزایش بنای سالن مطالعه کتابخانه شهرستان درهفته گذشته گفت: این امر  نشان دهنده علاقمندی فرماندار به مقوله کتاب و کتابخوانی است.

وی افزود: امر کتابخوانی و فرهنگ با هم ادغام شده است و ارتقای  سطح فرهنگ بدون توجه به امر مطالعه ممکن نیست.

  مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود:باید برای بالابردن سطح سواد اجتماعی مردم و مطالبه گر نمودن آنان با همکاری ادارات مختلف برنامه ریزی شود تا مشکلات  موجود در بخش رفاه اجتماعی باآگاهی دادن به مردم نسبت به مطالبات آنان  مرتفع گردد .

بيشتر
 [PageVisit]