بيشتر


1398/8/14 سه‌شنبه فرماندار بمپور مطرح کرد؛ بمپور یک شهرستان فرهنگی ومهد نویسندگان و هنرمندان است فرماندار بمپور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومومی این شهرستان خواهان مشارکت همه دستگاهها در امر تبلیغ کتاب و کتابخوانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان وبلوچستان؛ ابراهیم افرازه، فرماندار شهرستان بمپوردر سومین جلسه انجمن کتبخانه های عمومی این شهرستان گفت: شهرستان بمپور از گذشته مهد هنرمندان و نویسندگان بزرگی بوده است.

وی خواستار استفاده از ظرفیت نخبگان و ائمه جمعه و جماعات برای ترویج فرهنگ کتابخوانی درمیان اقشار مختلف مردم شد و گفت:مقام معظم رهبری همواره برکتابخوانی و نگارش کتاب تاکید دارند و در دیدار اخیر خود با ایثار گران از آنان خواستند تا خاطرات خود را نگارش کنند وفرمودند: "اگر شما خاطرات را ننویسید دیگران خواهند نوشت و آنگونه که خود می خواهند خواهند نوشت".

وی همچنین خواستار بررسی، برنامه ریزی و جانمایی مکان مناسب برای احداث کتابخانه دربخشهای محمدان و قاسم آباد این شهرستان شد .

حامد زارعی ، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ، نیز در این جلسه گفت:اجرای برنامه های کتاب محور برای ارتقای سطح سواد اجتماعی مردم یکی از برنامه های مهم نهاد کتابخانه های عمومی است که با همکاری سایر ادارات و ارگانها برگزار خواهد شد.

وی از مدیران خواست تا دغدغه های و معضلات اجتماعی مرتبط باحوزه کاری خود را مطرح کنند تا با همکاری کتابخانه های عمومی نسبت به اجرای برنامه های کتاب محور وایجاد حساسیت در مردم و آگاهی دادن به آنان در راستای رفع مشکلات اقدام کنیم.

 زارعی، با اشاره به در پیش بودن بیست وهفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی گفت:آمادگی آنرا داریم تا با همکاری آموزش و پرورش میزبان دانش آموزان در کتابخانه های عمومی باشیم .

وی در خصوص طرح های نهاد کتابخانه های عمومی برای حمایت از نویسندگان بومی و محلی گفت: بخشی از منابع کتابخانه های عمومی بطور متمرکز از تهران ارسال می گردد و بخش دیگر آن توسط  اداره کل و از میان آثار نویسندگان بومی تامین می شود

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ، سال گذشته 30 عنوان کتاب بالغ بر 1750 جلد کتاب از میان منابع نویسندگان استان خریداری شده است و در سال جاری نیز مجوز خرید 10عنوان کتاب دیگر ا سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور اخذ شده است که بزودی اقدامات لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

زارعی، از نویسندگان بمور خواست تا تالیفات خود را به مسئولین کتابخانه ها ارائه دهند تا پس ازانجام بررسی های لازم و در صورت داشتن شرایط لازم از هر عنوان کتاب تا 70 جلد خریداری شود و اگر کتابی در سطح ملی و کشوری باشد توسط نهد کتابخانه های عمومی کشور تا 100جلد خریداری خواهد شد.

بيشتر
 [PageVisit]