بيشتر


1398/8/11 شنبه به ریاست معاون سیاسی- اجتماعی استاندار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان سیستان و بلوچستان در سال 98 به ریاست معاون سیاسی-اجتماعی استاندار برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان سیستان و بلوچستان در سال 98 به ریاست معاون سیاسی-اجتماعی استاندار روز پنج شنبه 9 آبان ماه در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

علی زینی وند، معاون سیاسی- اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، در این جلسه با اشاره به اهمیت گسترش مطالعه در جامعه گفت: از آنجایی که کتاب و مطالعه ضمن تسریع بخشیدن به روند توسعه، در کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز تاثیرگذار است، فرهنگ کتابخوانی باید بیش از پیش در جامعه ترویج شود.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌ تریبون‌های نماز جمعه، محافل عمومی، فضای مجازی و خیرین برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.

حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه گفت: ارتقای سواد اجتماعی و گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه از اهداف و برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی است. با توجه به سرانه پایین مطالعه در استان، آمادگی داریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی در مناسبت‌های مختلف برنامه های کتاب محور اجرا کنیم.

وی با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب، گفت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، ۳۷۰ ویژه برنامه نظیر نشست‌های تخصصی، رقابت‌های فرهنگی، تور کتابخوانی و برپایی نمایشگاه کتاب در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

بيشتر
 [PageVisit]