بيشتر
1398/8/6 دوشنبه به منظور تشویق اقشار مختلف به حضور در کتابخانه انجام شد؛ بازدید فرماندار مهرستان از کتابخانه عمومی عتره النبی فرماندار مهرستان به همراه بخشدار و جمعی از مسئولان این شهرستان به منظور تشویق اقشار مختلف مردم به کتابخوانی در کتابخانه عمومی عتره النبی حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سیستان و بلوچستان؛ محمدرفیع دهواری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی مهرستان به همراه عبدالباسط سپاهی، بخشدار مرکزی؛ سرهنگ محمد سرگزی، فرماندهی انتظامی شهرستان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی از کتابخانه عمومی عترت النبی(ص) شهرستان مهرستان بازدید کردند.

محمدرفیع دهواری، فرماندار مهرستان، ضمن تقدیر از خدمات ارائه شده از سوی نهاد کتابخانه های عمومی و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، از مدیران و کارکنان ادارات خواست تا با عضویت در کتابخانه های عمومی از خدمات این مراکز فرهنگی بهره مند شوند.  

وی از مسئولان آموزش و پرورش نیز خواست، دانش آموزان و فرهنگیان را به صورت دوره ای به کتابخانه های عمومی هدایت کنند.

دهواری با اشاره به تخصیص مبلغ ۹۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی به کتابخانه های عمومی گفت: این مبلغ به تعمیر و تجهیز کتابخانه ها اختصاص داده شده و امیدواریم به این ترتیب بخشی از مشکلات کتابخانه های شهرستان مرتفع شود.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی مهرستان، ورود خیرین به حوزه کتاب و کتابخوانی را ضروری دانست و افزود: باید از ظرفیت مجمع خیرین شهرستان برای کمک به کتابخانه های عمومی استفاده بهینه شود.

فرماندار مهرستان در پایان با اشاره به ضروت ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه گفت: باید همه مردم و مسئولان دست به دست هم دهند تا فرهنگ کتاب و کتابخوانی گسترش پیدا کند و شاهد رشد و پویایی جامعه به وسیله کتاب و کارهای فرهنگی باشیم.

در ادامه میراحمد هاشم زهی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهرستان نیز ضمن تقدیر از فرماندار و سایر مسئولان شهرستان، با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه، گفت: اگر مشکلات باقی مانده کتابخانه های شهرستان حل شود، شاهد پیشرفت شگرفی در حوزه گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی خواهیم بود.

هاشم زهی، آسفالت خیابان کتاب (منتهی به کتابخانه عترت النبی(ص)) و همکاری ادارات شهرستان در اجرای برنامه های فرهنگی، تخصیص اعتباری برای تجهیز کتابخانه های شهرستان از محل تملک دارایی، بازدید مداوم فرماندار و بخشداران و رصد مشکلات کتابخانه های عمومی را مهم ترین اقدامات انجام شده در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهرستان دانست.

بيشتر
 [PageVisit]