بيشتر
1398/8/6 دوشنبه به مناسبت چهل و هفتمین سالگرد درگذشت امیر توکل کامبوزیا؛ کتابخانه استاد کامبوزیا زاهدان میزبان نشست کتاب خوان شد به مناسبت چهل و هفتمین سالگرد درگذشت استاد امیر توکل کامبوزیا، کتابخانه استاد کامبوزیا شهرستان زاهدان میزبان نشست کتاب خوان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، به مناسبت چهل و هفتمین سالگرد درگذشت استاد امیر توکل کامبوزیا، کتابخانه استاد کامبوزیا شهرستان زاهدان میزبان نشست کتاب خوان شد. در این نشست حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان و جمعی از اهالی قلم حضور داشتند.

حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان در این نشست با اشاره به آثار امیر توکل کامبوزیا، گفت: استاد کامبوزیا در رشد فرهنگی شهر زاهدان نقش موثری داشته است. اینکه فردی در دل بیابان و جایی که هیچ امکاناتی ندارد، کتابخانه احداث کند و خود در آن سکونت گزیند، نشان می دهد که وی به دنبال آرامش بوده است. کامبوزیا را باید آنگونه که بوده است بشناسیم نه آنگونه که ما دوست داریم باشد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: این کتابخانه بزرگ ترین یادگار استاد است که تا سال ها تشنگان علم را سیراب خواهد کرد.

در ادامه این نشست کتاب های «ستاره پرفروغ آسمان کویر» نوشته محمود رفعت، توسط حسین اله دینی؛ کتاب «امیر توکل کامبوزیا به روایت اسناد ساواک» نوشته گروهی از نویسندگان، توسط مهدی کامبوزیا (فرزند امیر توکل کامبوزیا) و «جامعه شناسی» نوشته ساموئل کینگ، توسط هدی عرب زاده (نوه استاد) به حاضرین معرفی شد. همچنین قاسم سیاسر، مدیرکل سازمان اسناد و کتابخانه ملی، نشریه «سالنامه نور دانش» را با حضار به اشتراک گذاشت.

در حاشیه این نشست نیز تعدادی کیف، کفش و لوازم التحریر که از سوی خیری به دانش آموزان حاشیه شهر زاهدان اهدا شده بود، در میان آنان توزیع شد.

بيشتر
 [PageVisit]