بيشتر
توافقنامه همکاری
1397/12/20 دوشنبه در دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و معاون نوآموزی آموزش و پرورش مطرح شد؛ انجام برنامه های مشترک کتابخوانی می تواند به توسعه فرهنگ مطالعه کمک کند در دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و معاون نوآموزی آموزش و پرورش بر لزوم گسترش فرهنگ مطالعه در خانواده تاکید شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان؛ نشست صمیمانه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با معاون نوآموزی آموزش و پرورش در محل اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

حامد زارعی ؛ مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ، در این دیدار گفت:آموزش غیر رسمی و کمک به آموزش مادام العمر برای همه اقشار جامعه از رسالتهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که دامنه فعالیتهای آن از خردسالی تا پایان عمر گسترش یافته است.

وی با اشاره به اجرای برنامه حلقه های مطالعاتی از سوی نهضت سوادآموزی در میان نوسوادان گفت: این برنامه شباهتهایی با نشستهای کتاب‌خوان که در کتابخانه های عممومی برگزار می شود دارد .

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان افزود:آمادگی آنرا داریم تا با همکاری دوجانبه ، نشست کتاب‌خوان ویژه نوسوادان و جلسات شعر خوانی و نقد کتاب با حضور نوسوادان در کتابخانه ها برگزار کنیم.

زارعی  خواستار تهیه تقویم کاری مشترک، منعطف و عملیاتی برای سال آینده شد و گفت:باید بگونه ای برنامه ریزی شود تا مراجعه افراد به کتابخانه ها زیاد شود که این امر باعث ایجاد نتایج مثبت در جامعه میشود.

احمد امیر شاهی ، معاون نوآموزی سازمان آموزش و پرورش استان نیز در این دیدار گفت:بحث کتاب و کتابخوانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مطالعه باعث تثبیت آموزش در نوسوادان می گردد به همین منظور در نهضت سواد آموزی شعار خواندن با خانواده و درکنار هم را سر لوحه کاری خود قرار داده ایم  و با تشکیل حلقه های مطالعاتی و ارسال کتاب و منابع به آدرس نو سوادان آنها را به مطالعه کتاب در کنار سایر اعضای خانواده تشویق و ترغیب می کنیم .

وی افزود جامعه ای که دانش دارد قدرت دارد،توانایی دارد و نفوذ دارد و ما باید بگونه ای برنامه ریزی کنیم تا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه گسترش یابد .

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 82