بيشتر
خاش

خاش
1397/11/8 دوشنبه با حضور جمعی از مادران اعضای کودک کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان خاش؛ همایش مادران قصه گو در بخش کودک برگزار شد همایش مادران قصه گو با محور ارائه شیوه ها و تکنیک های قصه گویی به مادران در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان خاش برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان؛به منظور آشنایی بیشتر مادران با شیوه های و تکنیکهای قصه گویی برای کودکان ، با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خاش و کانون پرورش فکری این شهرستان با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان، و جمعی از مسئولین شهرستان دومین همایش مادران قصه گو در کتابخانه عمومی شهید بهشتی این شهرستان برگزار شد.

حامدزارعی ، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان، در این همایش با تقدیر از برگزار کنندگان این همایش گفت: امیدواریم برگزاری اینگونه همایشها بتواند برای مادران موثر باشد و آنان با بیان قصه های شیرین کودکان خود را به مطالعه علاقمند کنند.

وی افزود:همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با کتابخانه های عمومی می تواند در ترویج فرهنگ مطالعه در میان کودکان موثر باشد.

در ادامه راضیه غزنوی کتابدار بخش کودک کتابخانه شهید بهشتی شهرستان خاش  با تاکید بر ضرورت و اهمیت قصه گویی گفت : آموزش شیوه ها و تکنیکهای تکنیک های قصه گویی می تواند به مادران در بیان شیرین تر قصه ها کمک کند.

وی با اجرای قصه مرغ علی قلی ، یه معرفی و آموزش  یکی از شیوه های قصه گویی پرداخت.

اجرای شعر با عروسک های انگشتی توسط طهورا جنگی زهی عضو کودک کتابخانه ، ارائه قصه همراه با عروسک توسط معصومه حدادی از اعضای کانون پرورش فکری ، اجرای نمایش تاتر برای اهمیت لالایی توسط حوا روانبخش وارائه قصه نخودی توسط سمیه شهنوازی کتابدار سنگان نیز از جمله برنامه های اجرا شده در این همایش بود.

در پایا این مراسم نیز به شرکت کنندگان لوح تقدیراهدا گردید.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 207