بيشتر
کتابخوان
1397/12/9 پنجشنبه با همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی و اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ نشست کتاب‌خوان با موضوع وحدت اسلامی برگزار شد نشست کتاب خوان با موضوع «وحدت اسلامی، ضرورت امروز جهان اسلام» به همت دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان و با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان و کانون اندیشه جوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، نشست کتاب خوان با موضوع «وحدت اسلامی، ضرورت امروز جهان اسلام» به همت دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان و با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان و کانون اندیشه جوان، با حضور داوود زرین پور، سرپرست دانشگاه؛ حامد زارعی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ حسینعلی خودکار، رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ حمزه جهانتیغی، کارشناس امور فرهنگی اداره  کل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد.

 داوود زرین پور، سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی زاهدان، ضمن تشکر از همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان در برگزاری این نشست، با اشاره به اینکه امر به خواندن در ابتدای وحی نشان اهتمام دین مبین اسلام به علم آموزی و مطالعه است، گفت: امید است برگزاری چنین نشست هایی بتواند با معرفی کتب مفید و ارزشمند باعث ترویج کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه مفید شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری چنین نشست هایی به ویژه در مراکز آموزشی و دانشگاهی، نه تنها آمار مطالعه بلکه میزان میل و رغبت دانشجویان به کتابخوانی نیز افزایش یابد.

 زرین پور ضمن معرفی کتاب «خاستگاه اختلاف در فقه مذاهب»، اظهار داشت: منابع فقهی در تمامی مذاهب اسلامی یکی است و فقط برداشت ها از آنها متفاوت است. نتیجه این است که اختلاف و تفرقه ای بین مسلمانان وجود ندارد و این جامعه استکبار است که درصدد ایجاد تفرقه افکنی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه مذاهب اسلامی، تنها مرکز در کشور است که در آن دانشجویان به صورت همزمان با فقه امامی و فقه حنفی آشنا می شوند، ابراز امیدواری کرد این دانشگاه در تربیت مدیرانی لایق و دلسوز و به عنوان سفیران تقریب نقش ویژه ای ایفا کند.

در ادامه نشست ابراهیم منعم زاده، محدثه جون آبادی و فاطمه رهدار از دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی به ترتیب  کتاب های «الوحده الاسلامیه عناصر و موانع» نوشته آیت الله واعظ زاده، «شیعه و سنی غوغای ساختگی» نوشته فتهی شقاقی و «وحدت و تقریب مذاهب اسلامی» نوشته آیت الله تسخیری  را ارائه کردند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 165