بيشتر
اختتامیه جشنواره رضوی

مدیر کل امور کتابخانه ها
1397/6/17 شنبه مدیر کل توسعه کتابخانه ها و مشارکتهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور ؛ از رشد 32/5 درصدی شرکت کنندگان جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد اصغر گودرزی مدیر کل کتابخانه ها و مشارکتهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در زاهدان از رشد32/5درصد شرکت کنندگان این جشنواره در این دوره از مسابقات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان ؛ اصغر گودرزی مدیر کل امور کتابخانه ها و مشارکتهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور در آیین تجلیل از منتخبین هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در زاهدان گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از سال95  ودر ششمین دوره آن به نهادکتابخانه های عمومی واگذار گردید که در این دوره 238هزار نفر مشارکت داشتند در حالی که در سال قبل آن تنها 10هزار نفر شرکت کننده در آن حضور یافته بودند .وی افزود در سال 96این رقم به 468هزار نفر افزایش یافت و در سال جاری نیز به حمت کتابداران و سازمانهای مختلف این تعداد با رشد5/32 درصدی به 858600نفر رسید .

گودرزی با اشاره به حضور 13هزار نفری مردم استان در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: میانگین رشد مشارکت مردم استان از میانگین کشوری بالاتر بوده است ونسبت به سال قبل 43 درصد رشد داشته است .

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات کتابخوانی می تواند یکی از وسایل افزایش سرانه مطالعه در جامعه باشد و نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در همین راستا سامانه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی بگونه ای طراحی کرده است که علاوه بر بخش کشوری دارای بخش استانی ، شهرستانی و حتی کتابخانه ای می باشد و همه سازمانها و کتابخانه ها می توانند برای برگزاری مسابقات کتابخوانی خود از این سامانه استفاده نمایند.

مدیر کل امور کتابخانه ها و مشارکتهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ با اشاره به تجهیز 98درصد از کتابخانه های عمومی کشور به بخش کودک گفت: اگر بخواهیم یک اتفاق خوب در بخش کتابخوانی داشته باشیم باید به کودکان و نوجوانان توجه ویژه داشته باشیم .

گودرزی در پایان گفت: کتابخانه یک نهاد آموزشی وپژوهشی است  و باید به سمتی برویم که کتابخانه مکانی برای مهارت افزایی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی باشد .

  

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 222