بيشتر
مهرستان

مهرستان

مهرستان
1397/9/12 دوشنبه با حضور جمعی از مسئولین ادارات شهرستان مهرستان، از فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی تقدیر شد با حضور جمعی از مسئولین شهرستان مهرستان از فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی عتره النبی این شهرستان تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سیستان و بلوچستان ، با حضور فرماندار اعضا انجمن کتابخانه های عمومی و مسئولین ادارات شهرستان مهرستان از فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی عترت النبی (ص) تقدیر شد.

محمدرفیع دهواری فرماندار شهرستان مهرستان، در  این مراسم ضمن تقدیر از برنامه های اجراشده در هفته کتاب در شهرستان توسط اداره کتابخانه های عمومی و اداره آموزش و پرورش این برنامه ها  را بسیار مهم و مفید و ضروری دانست و افزود: در سالهای آتی باید برنامه های بیشتری در هفته کتاب اجرا شود چراکه هرچه بیشتر به این موضوع توجه شود به همان اندازه  شاهد رشد فرهنگی خواهیم بود.

و ی افزود : باید مردم شهرستان از لحاظ روحی به اغنا کامل برسند و این میسر نیست مگر با مطالعه و کتاب و کتابخوانی.

میر احمد هاشم زهی ،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهرستان ، نیز در این مراسم  با ارائه گزارشی از برنامه های هفته کتاب شهرستان گفت: برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، نواختن زنگ کتاب و کتابخوانی در مدارس شهرستان در روز 24 آبان، برگزاری نشست های کتاب‌خوان کتابخانه ای و مدرسه ای، جمع خوانی کتاب و برپایی نمایشگاه کتاب و نشریات از مهمترین فعایتهای اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در هفته کتاب بوده است.

 وی ادامه داد : در هفته گرامیداشت مقام کتاب، کتابخوانی و کتابدار مسابقه کتابخوانی،  نقاشی و جلسه نقد کتاب در کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهرستان، افزود: با همکاری ادارات فرهنگی شهرستان می توانیم در راستای ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی گامهای مهمی برداریم و شاهد شکوفایی در این زمینه فرهنگی باشیم.

در پایان این مراسم مسابقه شاهنامه خوانی بین حضارو مسابقه نقاشی بین 40 نفر از اعضاء کودک برگزار و به 3 نفر از منتخبین مسابقه شاهنامه خوانی و همه اعضای شرکت کننده در مسابقه نقاشی  جوایزی اهدا شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 93