بيشتر
انجمن ایرانشهر
1397/11/8 دوشنبه با حضور حداکثری اعضای حقیقی و حقوقی ؛ پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی ایرانشهر برگزار شد پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایرانشهر به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر و با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان وجمعی از فرهیختگان شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان؛ با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر و سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان، امام جمعه معزز شهرستان، اعضای حقیقی و حقوقی و جمعی از فرهیختگان شهرستان ایرانشهر ، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی امام جمعه معزز شهرستان ایرانشهر ، مقام معظم رهبری را نمونه ای بارز از یک شخصیت کتابخوان و کتاب دوست خاصتا" در مقوله تندخوانی معرفی کرد وادامه داد: باید زیر ساخت های مطالعه توسط دولت در شهرستان ایرانشهر انجام گیرد تا دسترسی آسان مردم به کتاب و دیگر امکانات موجود در کتابخانه ها راحتر و قابل لمس تر باشد.

امام جمعه ایرانشهر، با اشاره به اجرای مسابقات کتابخوانی در شهرستان گفت: باید از ظرفیتهای موجود از جمله نمایندگی آستان قدس در شهرستان برای  کمک گرفتن در حوزه کتاب بهره برد.

وی با اشاره به فاصله بین ما و اروپایی ها در حوزه کتابخوانی گفت: فاصله ما با دیگر کشورها در این حوزه خیلی زیاد است که برای جبران این عقب ماندگی  باید همه در راستای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه تلاش کنیم

نبی بخش داودی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر، نیز در این جلسه خواستار جانمایی و هدف گذاری کتابخانه در پروژه های جدید شهری شد و گفت: مکان مناسب ، امکانات نوین و ارائه خدمات با کیفیت در کتابخانه ها می تواند در میزان مراجعه افراد به کتابخانه ها موثرباشد.

داوودی ، تبلیغ و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در فضای مجازی را حائز اهمیت دانست و گفت: برای ترویج و تبلیغ کتابخوانی باید از همه ظرفیتهای موجود استفاده شود.

فرماندار ویژه ایرانشهر با اشاره به جمعیت قابل توجه روستایی در ایرانشهر گفت: برای ترویج فرهنگ مطالعه نباید از روستاهها غافل شد و باید بگونه ای برنامه ریزی شود تا با علاقه مند کردن کودکان و نوجوانان این فرهنگ در روستاهها هم نهادینه شود و کتاب در سبد کالای خانواده ها قرار گیرد.

حامد زارعی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان ، نیز در این جلسه با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه کتاب و کتابخوانی ، گفت: از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران شاخص عدالت محوری است که ایجاد کتابخانه در روستاهها و ارسال کتب از هر گرایش مذهبی و قومیتی از نمونه های بارز این عدالت محوری در نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد.

وی با اشاره به لزوم افزایش زیر بنای سالن مطالعه کتابخانه مرکزی شهرستان گفت :برای تحقق این امر نیازمند توجه ویژه مسئولین شهرستان و پرداخت به موقع سهم نیم در صد درآمد شهرداریها به انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هستیم زیرا طبق قانون هزینه های جاری هر شهرستان ازمحل این درآمد ها قابل پرداخت است.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 117