بيشتر
انجمن استان

IMG_0064.jpg

IMG_0067.jpg

IMG_0069.jpg

IMG_0065.jpg
1397/6/27 سه‌شنبه معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛ لزوم تدوین طرح مطالعاتی برای افزایش سرانه کتابخوانی سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان گفت: برای ارتقای فرهنگ مطالعه و افزایش سرانه کتابخوانی باید یک طرح مطالعاتی جامع تدوین شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان باحضور محمد هادی مرعشی، سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استاندار و سایر اعضای انجمن در سالن اجتماعات استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

 محمد هادی مرعشی، سرپرست معاونت سیاسی- اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان گفت: برای ترویج فرهنگ مطالعه باید منویات مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهیم.  برای ارتقای فرهنگ مطالعه و افزایش سرانه کتابخوانی باید با همکاری تمامی دستگاه های مرتبط یک طرح مطالعاتی جامع تدوین شود.

مرعشی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید خواستار هدایت دانش آموزان به کتابخانه های عمومی و استفاده از منابع کتابخانه ای در طرح های پژوهشی آنان شد.

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری با یادآوری سنت حسنه اهدای کتاب گفت: شایسته است در مراسم و مسابقات مختلف به برندگان کتاب اهداء شود.

وی در پایان از دستگاه های متولی فرهنگی خواست تا طرح های خود در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه را مطرح و برای اجرای آن برنامه ریزی کنند.

اسفندیار زیدآبادی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: در این جشنواره بیش از ۱۳ هزار نفر در بخش مکتوب و الکترونیکی شرکت کردند و در مراسم اختتامیه نیز بیش از  ۸۰ نفر از برگزیدگان و فعالان در برگزاری این جشنواره تقدیر شدند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به سند چشم انداز توسعه کتابخانه های عمومی گفت: ساخت کتابخانه ای استاندارد با زیربنای بیش از ۲۰۰۰ متر در زاهدان می تواند بخشی از  نیاز استان را رفع کند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 173