بيشتر
انجمن زاهدان
1397/7/12 پنجشنبه باحضورمعاون فرماندارو اعضای انجمن کتابخانه های عمومی زاهدان سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان برگزار شد سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زاهدان با طرح برنامه های فرهنگی در کتابخانه ها در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان؛نعمت الله نجاری ، معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان زاهدان ، با اشاره به انجام برنامه های فرهنگی برای جذب مخاطب و گسترش فرهنگ مطالعه گفت : برنامه های فرهنگی باید در دو فضای حقیقی و مجازی انجام شود.

نجاری همچنین خواستار ایجاد بستر های معرفی کتاب در فضای مجازی و برگزاری نشست کتابخوان ویژه مداحان و ذاکران اهل بیت علیهم السلام شد.

وی افزود: برای تبلیغات محیطی نیز جملات و احادیث تهیه و برای دیوار نویسی به شوراها و شهرداری ارجاع شود تا از این فرصت نیز استفاده شود.

 

جواد محمدی، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان زاهدان ، نیز در این جلسه  با اشاره به برنامه ریزی ها و جلسات متعدد با مسئولین برای جذب مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی گفت : آمار شرکت کنندکان در این جشنواره نسبت به سال گذشته 46 درصد افزایش یافته است.

محمدی افزود: شهرستان زاهدان با 3246 شرکت کننده در جشنواره کتابخوانی رضوی 25 درصد کل شرکت کنندگان استان را به خود اختصاص داده که از این تعداد 2558 نفر در بخش مکتوب و 688 نفر در بخش اینترنتی شرکت کرده اند.

وی ادامه داد : کتابخانه عمومی امام حسین(ع) این شهرستان در بخش کتابخانه های نهادی با 1056 نفر و کتابخانه مشارکتی شهید شوشتری زندان زاهدان ،در بخش کتابخانه های مشارکتی با513  نفر در مقام اول جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان زاهدان قرار دارند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 143