بيشتر
1399/3/21 چهارشنبه دردیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و فرماندار دلگان؛ بر ضرورت افزایش فضا ی کتابخانه ها در شهرستان دلگان تاکید شد در دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با فرماندار دلگان بار ضرورت افزایش سرانه کتابخانه ای عمومی با همکاری خیرین تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان؛ مجتبی شجاعی ،فرمانداردلگان با حضور در اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.

فرماندار دلگان با اشاره به پروژه ساخت کتابخانه در این شهرستان گفت: در محدوده این کتابخانه پروژه بزرگ ترین مدرسه استان با ۲۴ کلاس و پروژه سالن ورزشی در دست احداث است.

وی افزود:به منظور بهرمندی از ظرفیت های خیرین، پروژه ساخت یک مدرسه و یک کتابخانه دیگر در دست مطالعه است و از سوی بنیاد برکت نیز اعتبار ساخت یک مدرسه و کتابخانه تامین شده است.

فرماندار دلگان با اشاره به لزوم ساخت مراکز فرهنگی در شهرستان، گفت: بیش از ۹۰ مرکز آموزشی در دست احداث و افتتاح است.

حامد زارعی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدار گفت:پروژه ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان دلگان و کتابخانه استاندارد در زاهدان، دو پروژه بزرگ در حال ساخت استان می باشد

وی با اشاره به لزوم ساخت کتابخانه و استفاده از ظرفیت های خیرین، گفت: در احداث کتابخانه توسط خیرین باید استانداردهای فاصله مکانی و نقشه های ساختمانی مورد توجه باشد. در حال حاضر تنها در شهر های دلگان و جلگه چاهاشم کتابخانه داریم و باید تلاش کنیم تا در همه شهرهای شهرستان کتابخانه احداث شود.

مدیرکل ،کتابخانه های عمومی استان با اشاره به طرح های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در امور خیریه گفت: پس از سیل سال گذشته پویش جمع آوری کمک های فرهنگی با عنوان سیستان و بلوچستان را دریابیم، در کتابخانه های عمومی سراسر کشور برگزار شد و کمک های فرهنگی مردم از سراسر کشور به استان ارسال شد. در پایان سال گذشته بخشی از این کمک ها در شهرستان دلگان توزیع شد و بخش دیگری از کمک های فرهنگی نیز آماده شد تا در زمان مناسب و قبل از آغاز سال تحصیلی به مناطق سیل زده ارسال شود.

زارعی در پایان از فرماندار شهرستان دلگان به عنوان یکی از فعال ترین فرمانداران فرهنگی در برگزاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی تقدیر کرد.

بيشتر
 [PageVisit]