بيشتر


1399/4/19 پنجشنبه به ریاست معاون سیاسی- امنیتی و اجتماعی فرماندار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زاهدان برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی زاهدان در سال 99 به ریاست معاون سیاسی- امنیتی و اجتماعی فرماندار زاهدان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زاهدان با حضور ولی محمد بامری، معاون سیاسی- امنیتی و اجتماعی فرماندار؛ حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

ولی محمد بامری، معاون سیاسی- امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان زاهدان با اشاره به شیوع بیماری کرونا در جامعه اظهار داشت :در حال حاضر که کتابخانه ها بدون حضور اعضا در حال فعالیت هستند باید برای انجام کارهای فرهنگی و کتابخوانی در بستر فضای مجازی و متناسب با شرایط هر منطقه برنامه ریزی شود.

بامری با بیان اینکه فرهنگ مطالعه باید در جامعه نهادینه شود، گفت: برای دستیابی به این امر باید مطالعه و کتابخوانی را از خودمان آغاز کنیم.

حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه از انجام طرح های برآمدمحور با توجه به موقعیت های جغرافیایی و اجتماعی هر کتابخانه ها خبر داد.

زارعی همچنین در خصوص نحوه برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توضیحاتی ارائه داد. وی همچنین با اشاره به برگزاری مسابقه امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: بر اساس گزارشات واصله از تهران، استان سیستان و بلوچستان در بین سه استان برتر از نظر اجرای کیفی این مسابقه قرار گرفته است.

در ادامه جواد محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زاهدان به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و اظهار داشت: تاکنون 2 هزار و 826 نفر از شهرستان زاهدان در بخش های مختلف مسابقه شرکت کرده اند و کتابخانه های عمومی آیت الله کفعمی، نور و امام حسین بیشترین مشارکت را در شهرستان و استان داشته اند.

محمدی همچنین راه اندازی پویش های مختلف در فضای مجازی، ارائه آموزش های مختلف کتابداری و تبلیغاتی و نحوه خدمات دهی عمومی را از دیگر برنامه های انجام شده در بستر فضای مجازی در زمان تعطیلی کتابخانه ها عنوان کرد.

این مقام مسئول همچنین اظهار داشت: با توجه به دستوالعمل های ستاد مقابله با بیماری کرونا تمامی پروتکل های بهداشتی در کتابخانه ها رعایت می شود.

بيشتر
 [PageVisit]