بيشتر
1399/8/24 شنبه به مناسبت 24 آبان روز گرامیداشت مقام کتاب، کتابخوانی و کتابدار منتشر شد پیام تبریک مدیر کل کتابخانه های عمومی استان به کتابداران همزمان با هفته گرامیداشتمقام کتاب، کتابخوانی وکتابدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان پیام تبریکی منتشر کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان ،حامد زارعی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان همزمان با 24 آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار پیام تبریکی به کتابداران منتشر کرد .
متن پیام به این شرح است:
با سلام و درود خدمت همکارن محترم و ساعی کتابخانه های عمومی استان
خدواند متعال را شاکریم که این نعمت و این توفیق را به ما ارزانی داشت تا در سنگر کتاب و کتابخوانی جای گرفته و در این عرصه مهم و حیاتی ایفای نقش نماییم.امید که ان شاء الله به لطف خداوند متعال از طریق به کار گیری صحیح این نعمت ادب شاکر بودن را به جای آوریم.
همین که این روز با نام بزرگ مرد اندشه جهان اسلام و متفکر سترگ دنیای امروز ما یعنی علامه طباطبایی(ره) گره خورده است نشان از اهمیت نقش کتابدار و کتاب در عالم امروزی دارد.ما سنگربان و مروج دانش هستیم و همین که در عرصه علم و دانش هویت یافته ایم افتخار بزرگی برای ماست و مهمتر آنکه دغدغه رشد و تکامل مردم را در دل داریم.
از آنجا که کتابداران به عنوان فرهیختگانی که با ترویج کتابخوانی سروکار دارند و دانش را صرفا برای ارتقاء علمی خود منحصر ننموده و به فکر ترویج و توسعه علم در بین آحاد مردم جامعه می باشند ،لذا آنان را باید در کنار اساتید و معلمان جامعه دید و البته نه استاد و معلم به معنای خاص آن بلکه ایفای نقش معلمی به معنای تلاش برای رشد و تکامل مردم. با توجه به اینکه علم ،فرهنگ ساز است و نقش کتابداران در توسعه علم و عقلانیت نقش به سزایی است لذا کتابدار را باید به عنوان کنشگران فرهنگ ساز این مرز و بوم شناخت.
هیچ مسئول و مقام و رهبری را نمی توان یافت که همچون مقام معظم رهبری دغدغه ترویج کتابخوانی و البته درد رشد آگاهی مردم را داشته باشد و این دغدغه باید توسط جامعه کتابداری به عنوان پیشتازان این عرصه و سربازان فرهنگی رهبر فرزانه انقلاب ،پیگیری و مرتفع شود
امسال با توجه به شرایط خاص کشور به دلیل گسترش بیماری کرونا،همکاران ما در کتابخانه های استان سعی نمودند از طرق مختلف همچنان ارتباط و تاثیرگذاری خود را در جامعه حفظ کنند و به این اثرگذاری عمق ببخشند.
این روز و این هفته فرصتی است که ما به کارنامه یکساله خود بنگریم و تمام فعالیت های یکسال گذشته را با ظرفیت هایی که در اختیار داشتیم و دستاوردهایی که نصیب ما و به خصوص مردم شد ،سنجیده و قوت و ضعف هایمان را بهتر بشناسیم.
بر خود لازم می دانم ضمن تبریک ایام هفته کتاب خدمت همکاران گرامی ام،قدردان تلاش و همت تک تک عزیزان باشم.امیدوارم خداوند متعال به این همت و تلاش برکت دهد و ما بتوانیم رسالت خود را در قبال مردم و این انقلاب مردمی به سرانجام برسانیم تا در پیشگاه خداوند متعال سربلند باشیم.
حامد زارعی مدیر کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان
بيشتر
 [PageVisit]