بيشتر
1399/6/5 چهارشنبه رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان: مجلس شورای اسلامی حامی نهاد کتابخانه های عمومی است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با هدف رفع مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی کشور با نماینده شهرستان های سراوان، مهرستان، سیب و سوران و نماینده مردم خاش، میرجاوه و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با هدف رفع مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی کشور با ملک محمدفاضلی، نماینده شهرستان های سراوان، مهرستان، سیب و سوران و اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش، میرجاوه و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

زارعی در این دیدار ضمن تشریح تناقضات موجود در قانون در خصوص نحوه مدیریت کتابخانه های عمومی از مسئله بودجه نهاد به عنوان پاشنه آشیل یاد کرد و نگاه ویژه نمایندگان استان به این امر را خواستار شد.

زارعی با ارائه گزارش میزان پرداختی شهرداری ها در سه ماهه اول سال ۹۹، گفت: عدم پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه ها، باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای این مراکز شده است.

ملک محمد فاضلی، رئیس مجمع نمایندگان استان  نیز در این دیدار ضمن بیان مشکلات عدیده شهرداری های استان در زمینه مالی، گفت: در آمد شهرداری های استان نسبت به دیگر استان ها پایین است و این امر باعث بروز مشکلاتی در بخش واریز نیم درصد به حساب کتابخانه های عمومی شده است.

وی افزود: مجمع نمایندگان استان حامی نهاد کتابخانه های عمومی است و برای تصویب آن تلاش خواهد کرد.

در پایان این دیدار ملک محمد فاضلی، رئیس مجمع نمایندگان استان، آمادگی مجمع نمایندگان استان را برای بررسی مشکلات نهاد طی دیدار با دبیرکل کتابخانه های عمومی کشور اعلام کرد.

بيشتر
 [PageVisit]