بيشتر
1399/3/27 سه‌شنبه کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست وقت خوشِ اجرای ایده‌های مبتکرانه به کمک فضای مجازی سولماز میرشکاری با اشاره تعطیلی کتابخانه‌ها به دلیل شیوع کرونا، این اتفاق را بهترین فرصت برای برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی بسیاری از برنامه‌های متنوع فرهنگی که تا پیش از این مجال پرداختن به آنها در کتابخانه نبود، دانست.

سولماز میرشکاری کتابدار کتابخانه عمومی ساحل شهرستان چابهار (استان سیستان و بلوچستان) در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به فرصت به وجود آمده برای فعالیت متمرکز در فضای مجازی عنوان کرد: به خاطر علاقه فراوانی که به ادبیات، تاریخ و جغرافیا داشتم، همیشه منتظر فرصتی بودم تا با فراغت از کارهای کتابخانه بتوانم به صورت جدی و تخصصی در این حوزه برنامه‌های متنوعی را برای اعضاء و سایر علاقه‌مندان برگزار کنم. تعطیلی ناخواسته کتابخانه‌های عمومی و ظرفیت فضای مجازی؛ بهترین فرصت و ابزار را برای دست یافتن به این هدف در اختیارم قرار داد.

وی در ادامه افزود: معرفی کتاب، قصه‌گویی و معرفی دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی مهم‌ترین برنامه‌های کتابخانه عمومی ساحل در فضای مجازی بود که به کمک گروه‌های فرهنگی شهرستان در فضای مجازی انجام داده شد.

میرشکاری در پایان با اشاره به تجربه فعالیت فرهنگی در فضای مجازی به عنوان یک کتابدار خاطرنشان کرد: حضور متمرکز در فضای مجازی برای من به عنوان یک کتابدار دستاوردهای خوبی به همراه داشت. تصمیم دارم پس از بازگشایی کتابخانه نیز فعالیت گروه و همکاری با اعضای فعال آن را توسعه بدهم و با برنامه‌ریزی و اجرای ایده‌های متنوع و کاربردی، از ظرفیت و قابلیت‌های پرشمار آن برای پیشبرد برنامه‌های فرهنگی کتابخانه استفاده کنیم.

بيشتر
 [PageVisit]