منو

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

بازتاب اخبار

نهاد کتابخانه ها
با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت گرفت؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان با امام جمعه ایرانشهر

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در سفر به شهرستان ایرانشهر با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

ایرانشهر - کراپ‌شده

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، در سفر به شهرستان ایرانشهر با حجت الاسلام عیسی بزمانی، نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه ایرانشهر دیدار و گفتگو کرد.

زارعی با اشاره به ظرفیت تریبون نماز جمعه، گفت: استفاده مناسب از این ظرفیت ها می تواند زمینه ساز گسترش فرهنگ مطالعه در شهرستان شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که «شهرستان ایرانشهر را مرکز جغرافیایی و فرهنگی بلوچستان» نامیدند، گفت: نگاه ما به ایرانشهر ویژه است؛ زیرا این شهرستان از فرهیختگان و اهل قلم برخوردار است. ان شاءالله در سفرهای بعدی به شهرستان با فرهیختگان و فعالان اجتماعی و فرهنگی و جامعه دانشگاهی و جوانان دیدارها و نشست هایی خواهیم داشت تا با برنامه ریزی مناسب از این ظرفیت فکری به نحو احسن و در جهت اعتلای فرهنگ ناب کتاب و کتابخوانی و رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی استفاده کنیم.

حجت الاسلام عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر نیز در این دیدار از اقدامات ارزنده اداره کل کتابخانه های عمومی استان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه تقدیر کرد و گفت: اگر جامعه ما کتابخوان شود، قطعاً شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در منطقه خواهیم بود.

وی با اشاره به ظرفیت و جایگاه تریبون نماز جمعه در جامعه، گفت: به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی هر هفته یک کتاب از جایگاه نماز جمعه به مردم معرفی می شود؛ این امر باعث حضور پر رنگ مردم در کتابخانه ها و استفاده از کتب ارزشمند خواهد شد.